سکوت

یادداشت های یک جوجه طلبه

تجربیات وبلاگ نویسیِ یک نویسنده که چند کاغذ بیشتر پاره کرده (بخش سوم)

دیشب اشتباهی 2 پست انتشار پیدا کرد :/ و این پست لو رفت خلاصه نقص ذهنی باعث این اختلال شد...

"چگونه در بیان وبلاگ برتر شویم؟"

اگر میخواهید که در وبلاگ بیان وبلاگ برتر بشوید کاری را بکنید که 99 درصد وبلاگ نویسان برتر کردند، نظر دادن و دنبال کردن دیگران و سر زدن به وبلاگ های دیگر برای آن که آن ها هم با وبلاگ شما آشنا بشوند و آمار وبلاگ شما افزایش پیدا کند.

در انتخاب برتری وبلاگ نویسیِ بیان، تنها ملاکی که اهمیت دارد میزان بازدید و تعداد نظرات و تعداد دنبال کنندگان است، چه خوب میشد اگر بیان بر اساس سطحی کیفی تصمیم به انتخاب وبلاگ های برتر میگرفت نه میزان کمی!

البته که اگر وبلاگی حد کیفی اش خوب باشد نا خود آگاه حد کمی اش هم افزایش پیدا میکند. امیدوارم دوستان با قلم خوبشان و با مطالب مفیدشان وبلاگ برتر شوند.

متاسفانه فرهنگ اشتباه جامعه مجازی بر این است که ملاک برتری تعداد لایک و فالو و شلوغی شده و فقط هم مشکل ایران نیست بلکه ذات شبکه های اجتماعی این بلا را سر ما می آورد که تا در وبلاگی وارد شدیم سریع بگردیم ببینیم چند بازدید کننده داشته! یا در اینستاگرام ببینیم فالورهاش چندتاست یا فالووینگ هاش از فالورهاش کمتره یا بیشتر؟ گویا آدمی ذاتا عاشق عدد و کمیّت است!

"روش خصوصی سازی وبلاگ"

شما اگر هیچ چیز از کدنویسی هم ندانید به راحتی میتوانید عناوین وبلاگ خود را خصوصی سازی کنید! کافی است به بخش HTML یعنی به قالب/ ویرایش قالب ساختار بروید و کلمات فارسی را تغییر بدهید، مثلا من به جای خلاصه آمار، نوشته ام پا به رکابان این مکتب!

"فیدخوان یا RSS چیست؟"

یک سری سایت ها هستند که شما میتوانید به وسیله کد RSS که وبلاگ یا وبسایت به شما میدهد از جدیدترین بروزرسانی ها مطلع شوید؛ در واقع همین کاری که بیان برای ما فراهم کرده و ما میتوانیم وبلاگ های یکدیگر را دنبال کنیم را انجام میداد که الآن هم زیاد کاربرد ندارد چون قبلاها خبری از سیستم دنبال کردن نبود و حتی وبلاگ ها آپشن آمار وبلاگ را هم نداشتند و باید از سایت های کمکی مثل وب گذر استفاده میکردیم.

ادامه دارد...

هر شب ساعت 00:00 در وبلاگ سکوت بخوانید...

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شهید ابراهیم هادی از آن دست انسان هایی است که بعضی ها تا داستان زندگی اش را بخوانند او را ساخته و پرداخته یک ذهن می بینند و سریع میپرسند:
مگر میشود بی خیال دختری که دنبالت افتاده بشوی و تیپ و قیافه ات را طوری عوض کنی که دنبالت نیافتد؟
مگر میشود پنج روز در محاصره باشی و اسیر عراقی را بر خودت مقدم بداری؟
مگر میشود با یک اذان گفتن یک دسته عراقی را از گودال هلاکت به درگاه شهادت برسانی؟
مگر میشود آن قدر بالا بروی که حضرت زهرا عاشق روضه خواندنت شود؟

فرهنگ پهلوانی ، ایمان دینی ، اخلاق اسلامی و زیبایی ظاهری
از شهید ابراهیم هادی یک انسان تراز و الگو ساخته که آدمی ناخودآگاه عاشق طینت و شخصیت این شهید مفقود التن میشود
این کلیپ را خیلی وقت پیش ها ساختم، یک کلیپ از عکس های به جا مانده از شهید ابراهیم هادی است:
https://www.aparat.com/v/Mbmr9
Designed By Erfan Powered by Bayan