سکوت

طلبه ای انقلابی از تبار قم...

روز جمعه برای خانواده است

امام علی(ع) مسئول نظافت خانه بودند و حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) مسئول پخت غذا

امام صادق(ع):امیرالمؤمنین علیه السلام برای منزل هیزم می‏آورد، آب تهیه می‏کرد، منزل را جارو می‏کرد، در پاک کردن عدس کمک می‏کرد. فاطمه  هم گندم و جو آرد می‏کرد، خمیر درست می‏نمود و نان می‏پخت. 

شهید صیاد شیرازی روزهای جمعه میرفت داخل آشپزخونه و هر چه قدر همسرش بهش اصرار میکرد آشپزخانه را میشست و در امور خانه کمک میکرد.

شهید همت آمد خانه و چند روز نخوابیده بود ولی کمک همسرش کرد. میگفت: من وظیفه ی دیگری در خانه و در برابر خانواده دارم.

یک روزِ جمعه خدمت آقای بهشتی رسیدیم و گفتیم: یکی از مقامات سیاسی خارجی به تهران آمده، از شما تقاضای ملاقات کرده است. ایشان نپذیرفت و گفت: من این ملاقات را نمی پذیرم، مگر اینکه امام(ره) به من تکلیف بفرمایند، ولی اگر ایشان این تکلیف را نمی کنند، نمی پذیرم؛ چون برای خودم برنامه دارم و امروز که جمعه است، متعلق به خانواده من است. در این ساعات باید به فرزندانم دیکته بگویم و در درس ها به آنها کمک کنم و به کارهای خانه برسم؛ چون روز جمعه من، مخصوص خانواده است.

من هم امروز کلاس های دوره صهیونیسم شناسی را بیخیال شدم تا روز جمعه را به خانواده اختصاص دهم.

امام خمینی میفرمود اگر روز جمعه هم بخواهید سراغ درس بروید یعنی کل هفته خوب درس نخوانده اید.

ان شاالله
به به من که ندارم از این چیزا وقت بذارم براش ولی چشم
وقتی ازین چیزا دار شدی براشم وقت خواهی گذاشت
ان شا الله
جمعه ۲۲ تیر ۹۷ , ۱۳:۰۰ مهدی سلمانی ماهینی
سلام آقا سید
کاملا صحیح می فرمایید

در پناه حق
البته سید بودن من 
چیزی بود که استاد استادم گفت
درباره ی علم نژادشناسی میدانست 
و گفت نژادت عربی است 
و سادات در نسل ات زیاد بوده اند
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
ما همان انسان هایی هستیم
که در آیه 54 سوره ی مائده خداوند درباره شان فرموده: (اى کسانى که ایمان آورده اید! هر کس از شما، از آیین خود بازگردد، [به خدازیانى نمى رساند] خداوند گروهى را مى آورد که آنها را دوست دارد و آنان [نیز] او را دوست دارند؛ در برابر مومنان متواضع، و در برابر کافران سرسخت و نیرومندند؛ در راه خداجهاد مى کنند، و از سرزنش هیچ ملامتگرى هراسى ندارند. این، فضل خداست که آن را به هر کس بخواهد [وشایسته ببیند] مى دهد؛ و فضل و احسان خداوند، گسترده و [او به همه چیز] داناست)
زمانی که اصحاب پیامبر از وی درباره ی این افراد سوال کردند، پیامبر دستی بر شانه ی سلمان گذاشت و فرمود: این افراد سلمان و یاران و هم وطنان او هستند.
و بعدها که باز از امام صادق درباره ی این افراد پرسیده شد سه مرتبه پشت سر هم گفت: والله اینان اهل قم هستند. و ما اهل قم هستیم که حضرت رضا درباره مان گفت: اهل قم بهترین شیعیان ما از میان دیگر شهرها هستند. خداوند دوستی ما را در سرنوشتشان آمیخته است.
البته اهل قم بودن و منتسب بودن به پیامبر اهمیتی ندارد، مهم عبودیت و ولایت است.

پهلوان بسیجی "ابراهیم هادی" از بنیانگذاران گروه چریکی شهید اندرزگو در جبهه گیلانغرب و ستاره ورزش کشتی کشورمان است؛ او در اول اردیبهشت سال ۱۳۳۶ در محله شهید سعیدی حوالی میدان خراسان به دنیا آمد؛ ابراهیم چهارمین فرزند خانواده بود؛ او در نوجوانی طعم تلخ یتیمی را چشید، از آنجا بود که همچون مردان بزرگ زندگی را پیش برد.
باید کتاب سلام بر ابراهیم را بخوانید...
کانال‌های ارتباطی دیگر
Designed By Erfan