ســکــوت

12 دقیقه حیات خلوت تروریست‌ها و اخلاق مردۀ مدرنیته

آن چه در حادثۀ تروریستی چند روز پیش اهواز اتفاق افتاد را همه شنیده ایم و فیلم هایش را دیده ایم. ولی شاید درد اصلی دیگر را کمتر دیده و شنیده و چشیده باشیم.

روزی روزگاری 4 تروریست بی صفتِ حرام لقمه تصمیم می‌گیرند که در ماه محرم، عاشورایی دیگر را بسازند. صحنه‌های اهواز تنها مرا یاد نماز اباعبدالله می‌انداخت که در وقت نماز به سمت امام حسین و اصحابش که داشتند صرفا نماز می‌خواندند تیر اندازی می‌کردند. داستان اهواز هم از یک حیث شبیه روایت نماز ظهر عاشوراست که مردمی که از خود توان دفاعی نداشتند و زن و بچه‌هایی که صرفا رهگذر بودند به زیر آتش گلوله گرفته می‌شوند. بدون آن که نه جرمی کرده باشند و نه به کسی تعرضی کرده باشند. آن‌هایی که هم رژه میرفتند اکثرشان یا سرباز بوده اند یا بچه بسیجی‌هایی که به عشق رژه رفتن آمده بودند.

اما آن جا هم از نیروی انتظامی، هم از سپاه و هم از ارتش حضور داشتند. چرا باید این قدر فضای امنیتی مزخرف باشد که صبح روز رژه تروریست‌ها بیایند و فضا را چک کنند و چندین بار هم با ماشین عقب و جلو بروند و هدف گذاری کنند و سیستم اطلاعاتی در خواب ناز باشد؟

بدتر آن جا که 12 دقیقه؛ 12 دقیقه مردم زیر آتش بوده اند و حتی یک تیر هم به سمت آن‌ها شلیک نمیشود. گویا مسئولان امنیتی جای کنترل فضا و امنیت به پیک نیک رفته اند تا که 4 آدم نامرد به راحتی پیک نیک خود را در عمق شهر اجرا کنند.

12 دقیقه تروریست‌ها با هم حرف میزنند، خشاب عوض می‌کنند راه می‌روند و تیر خلاص میزنند. خیلی قلب آدمی میسوزد که این قدر راحت هر کار بخواهند میکنند و حتی تیر خلاص هم میزنند- یعنی بروند بالای سر یک آدمی که دارد جان میدهد و یک تیر داخل سرش خالی کنند- و کسی معترض‌شان نمیشود. دقیقا نیروهای امنیتی چه غلطی می‌کردند؟

گیریم که حالا بعد از حادثه و فاجعه یک خانه تیمی گرفتند با 22 نفر آدم ولی حالا که بیش از 100 نفر آسیب دیده‌اند و 26 نفرشان کشته شده‌اند چه فایده؟ لابد که این‌ها قبلش تحت نظر بوده‌اند

اگر کسی فیلم‌ها و کلیپ‌های این حادثه را دید و اشک نریخت و رگ غیرتش آتش نگرفت بداند که قلبش مرده و به مانند انسانی است که روحش اخته شده و مرض مدنیّت و بیخیالی دامنش را گرفته.

و عکس‌هایی که کمتر دقت به آن‌ها شده و حاکی از همین اخلاق مرده است:


من در آن موقعیت باشم نمی‌خوابم و فیلم بگیرم، یک غلطی میکنم جای ور رفتن با این گوشی لعنتی

پی نوشت: کلمه حیات در تیتر از عمد با «ت» نوشته شده

پنجشنبه ۵ مهر ۹۷ , ۱۳:۳۰ آقای سر به هوا :)
از این حماقت های نیروهای امنیتی همیشه بوده و گویا تمام هم نمیشود
در حادثه تروریستی شهر ما(تاسوکی-زاهدان) که گروهک ریگی که با بستن جاده اقدام به شهادت کلی اددم بی گناه کرد هم پاسگاه تاسوکی هیچ اقدامی نکرد!
بعدا شنیدم که رئیس پاسگاه از ریگی رشوه گرفته و بهش گفتن یه بار مواد مخدر رد می کنیم و تنها کاری که باید بکنی اینه که اگه ما با نیروهای مرزی یا کمین درگیر شدیم از پاسگاه نیرو کمکی نفرست و فقط زمانی نیرو بفرست که مرزبانی از پاسگاه کمک بگیره

حالا این طرف ماجرا اون ریگی ملعون جاده میبنده و مردم به رگبار میگیره و اون رئیس پاسگاه هم به خیال اینکه یه درگیری کوچکه و هنوز کسی ازش کمک نخواسته هیچ غلطی نمیکنه!

در مورد اهواز باید بگم سطح حساسیت نیروهای محافظ به اطلاعاتی که بهشن داده میشه بستگی داره و روزی که همچی امن و امانه نمیان مردم دونه دونه بگردن! هرچند کم کارییشون در بی حساب کتاب گذاشتن پشت جایگاه کاملا مشخصه باید از وزرات اطلاعات پرسید چرا هیچ اطلاعی از احتمال این اتفاق نداده؟
اون وقتی یه خانه با 22 نفر زیر نظر بودن!

*توجه داشته باش در حادثه مجلس هم هنگام پیدا کردن خانه تروریست ها بعد حمله گفتند "خانه از قبل زیر نظر بوده" و کمتر کی پرسید اگه زیرنظر بوده چرا از دستتون در رفته؟؟


به هر حال کی که به خاطر ید بودنش وزیر میشه از این بهتر نمیشه!
ببخشید طولانی شد
یک کامنت طولانیِ دقیق به ز صد کامنتِ کوتاهِ گذری

به نظرم دردناک ترین نوع حوادث تروریستی اینه که یک عده مردم بی گناه مورد تعرض و حمله قرار بگیرند
حادثه تاسوکی هم گفتی یاد اون فیلمی که آدما رو با چسب دهنشون بسته بودند می افتم و حالم بد میشه 
این که افغانستان یه دفعه 50 تا دخترو میگیرن میبرند و دیگه خبری ازشون نمیشه
یا شهر موصل عراق داعش این همه آدم رو کنار هم ردیف میکنه و تیر میزنند تیو سرشون
یا میانمار که اون طوری بودایی های افراطی چندین ساعت به دخترهای مظلوم مسلمون تجاوز میکنند و پدر و مادراشون رو جلوشون میسوزنند
دردناکه

در مورد مجلس دلم میسوزه برای شهید جواد تیموری که شهید شد و در رو قفل کرد تا یک عده آدم فرومایه و حقیر که نمونه این حقارت رو توی سلفی مجلس هنوز یادمون نرفته زنده بمونند 

این که خونه ها زیر نظر هستند و قاعدتا شنود هم میشوند و بعد این طور گاف بزرگی بدن که 100 نفر آدم ناکار بشن باید یا به تخصص نیروهای امنیتی شک کرد یا که به نیت شون و سطح عملشون
پنجشنبه ۵ مهر ۹۷ , ۱۴:۰۷ آقای سر به هوا :)
@BDON_SANSOR


این کانال پیشنهاد می کنم عضو بشین - در همه پیام رسان های داخلی هست و ایتا فعالتره
کانال خبری نیست و یه جور تحلیله البته از طرف یه نفر که نمیدونیم کیه؟
البته کاربر زیاد داره شاید از قبل اشنا باشین بهش
عضو شدم 
ممنون
جزاکَ اللهُ خیرا
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی
Designed By Erfan Powered by Bayan