ســکــوت

چگونه رژیم ایران را تغییر دهیم؟

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر فعلی اسراییل در سال 2002 (زمانی که نخست وزیر این رژیم نبود) و در سالگرد حادثه 11 سپتامبر در سخنانی در مذاکرات فرمانداری کارولینای جنوبی در کمیته اصلاح دولتی آمریکا گفت:

"... سوال این نیست که رژیم ایران تغییر کند یا نه؟ سوال این است که چه کار کنیم که تغییر کند؟ ایران چیزی دارد که عراق ندارد. ایران مثلا 250 هزار دیش ماهواره ای دارد، اینترنت دارد. وقتی نخست وزیر بودم، یک بار به روسای سازمان CIA گفتم اگر می خواهید در ایران تغییر رژیم انجام بدهید لازم نیست جاسوس بازی کنید. فقط کافیست فرستنده های خیلی بزرگ و قوی را بگیرید و سریال های شبکه فاکس ماند "ساختمان مل رز"، "بورلی هیلز" و از این چیزها (که افراد زیباروی جوان را در وضعیت‌های متنوعی از برهنگی نشان می‌دهند که زندگی‌های فریبنده و مادی‌گرایانه دارند و رابطه‌های بی قید جنسی برقرار می‌کنند) برای مردم تهران و ایران پخش کنید. همین ها باعث اختلال می شود. مردم نگاه می کنند، جوان ها نگاه می کنند و آنها هم می خواهند همان لباس های قشنگ و همان خانه ها و استخرها را داشته باشند. و اینها ظرفیت های موجود داخلی برای ایجاد مخالفت در ایران هستند. کشوری که برخلاف رفتارهایش، بازترین جامعه را در آن منطقه دارد. بسیار بازتر از عراق است. عراقی که احتمالا بسته ترین جامعه را دارد. بنابراین در عراق ظرفیتی برای انجام چنین فعالیت هایی نیست. بنابراین مسئله این است که باید انتخاب کنید. در عراق هم می توانید سریال ساختمان مل رز را پخش کنید ولی خیلی طول می کشد ..."

آمریکا حدود 6 ماه پس از این رهنمود نتانیاهو به عراق حمله نظامی کرد و از همان زمان طرح تاسیس شبکه های فیلم و سریال و شو و موسیقی را برای پوشش ایران در دستور کار خود قرار داد که امثال MBC فارسی، "فارسی وان" ، GEM ، "من و تو" و شبکه های مختلف ترکی زبان از آن جمله بودند. قابل ذکر اینکه شبکه هایی همچون "فارسی وان" از جمله حلقات فاکس هستند که نتانیاهو سریال های آن را موجب فریب خانواده های ایرانی دانسته بود!!

بازنشر از وبلاگ سعید مستغاثی

یه لحظه عنوان رو دیدم فکر کردم مطلب ضد انقلابیه.
منم اون کلیپ رو دیدم و به نظرم حق با نتانیاهو بوده.
چون الآن عملا بخش مرفه بی درد به دنبال همون مسائلی هستن که نتانیاهو گفته. و متاسفانه بسیاری از مسئولین و فرزندانشون الآن از همون سبک زندگی تجملاتی دارن تبعیت میکنن.
ولی به نظرم نظام ایران هیچوقت سقوط نمیکنه چون کسانی که انقلاب کردن اکثرا پابرهنه ها و از لحاظ اقتصادی ضعیف ها بودند. درسته این نظام باید یه تغییرات اساسی ببینه ولی همچنان پایدار خواهد بود.
به قول امام خمینی "این زاغه نشینان انقلاب کردند و همین ها هم انقلاب را نگه خواهند داشت"
:)
جناب قاضی 
اعتراض دارم!
مشکل اصلی الان همان پا برهنه ها هستند که به مصرف گرایی رو آورده اند و با پول کارگری دنبال خرید گوشی های مدل بالا و به اصطلاح مدرن هستند
چیزی که من در نزدیکم میبینم اینه که افراد در هر قشری که هستند 
حسرت داشتن چیز هایی رو میخورند که در شبکه های اجتماعی میبینند
از حسرت رفتن به جام جهانی روسیه و کنسرت ها بگیر 
تا داشتن خانه های شیک و مجلل و لباس های جور واجور
حسرت که میخورند برمیگردند یه عکس و پیج آخوندی چیزی پیدا میکنند شروع میکنند فحاشی کردند و تزریق حس ناامیدی و افسردگی
و در آخر هم فکر میکنند بدبخت ترین آدم های کره زمین هستند
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی
Designed By Erfan Powered by Bayan