ســکــوت

چرا رهبری در مسائل جزئی کشور دخالت نمیکند؟

خیلی ساده بگویم که اولا در قانون اساسی وظیفه ی رهبر چیز دیگری است و نباید دخالت کند. خودشان میگویند: نه قانون میگذارد نه عقلانی است و نه منطقی! که من بخواهم در ریز جزئیات وارد بشوم چون قانون این اجازه را به من نمیدهد. وظیفه رهبری نظارت کلی بر خط مشی دستگاه های کلی کشور است. 

البته در خیلی موارد شده که رهبری ورود پیدا کرده اند مثل بحث مذاکره که گفتند مذاکره بر سر دانشمندان ما و بحث موشکی ممنوع است. جاهایی که لازم است ورود مستقیم پیدا کرده اند.

دیشب که در پیج خامنه ای دات آی آر میگشتم تمام کامنت ها همه یک مطالبه داشتند و این بود که رهبری چرا وارد نمیشود؟ برای خودم سوال شده بود که چرا نباید وارد شوند که تقصیر کار وضع موجود را در قشر طلاب و روحانیون پیدا کردم، چرا که ما جریان سازی نکردیم که از مسئولین مطالبه شود، ما اگر خوب کار میکردیم آدم های اشتباه و لیستی وارد مجلس نمی شدند، افرادی اشتباهی برای قوه مجریه انتخاب نمیشدند.

و الآن هم باز تقصیر امثال من است که مطالبه از دولت و از مسئولین نمیکنیم و جریان سازی نمیکنیم برای تغییر وضع موجود. و این میشود که تظاهرات مردمی توسط نفوذی ها مثل خرمشهر به خشونت کشیده میشود و در بازار تهران مردم را مجبور به تعطیلی مغازه ها میکنند و الآن هم تظاهرات را به سمت مخالفت با اصل نظام میبرند و همچنان نگاه میکنیم!

دوما فکر میکنیم که رهبری ورود پیدا نمیکند! در پشت پرده بی اطلاع نیستند، میدانند و واقعا هم در جلسات خصوصی مطالبه و دستور هم میدهند ولی یک عده بی دین در این قشر میانه هستند که کارشکنی میکنند و مانع میشوند. استادمان میگفت وزیر راست میرود توی اتاق جلسه چار دست و پا بیرون می آید این قدر سخت باهاشون برخورد میشود.

این پست را هم بخوانید:

چرا رهبری با مسئولین مفسد برخورد نمیکند؟

بابا مگه اینها به حرف رهبری گوش میدن؟؟؟
اگه گوش میدادن که الآن از دانشگاهها و استادان ما بازجویی نمیشد ...
اگه گوش میکردن که صنعت فضایی رو نابود نمیکردن ...
اگه گوش میکردن که اقتصاد وابسته به نفت نبود ...
اگه گوش میکردن که این همه واردات نداشتیم ...
به قول اون یارو تو پایتخت "وِلَه کِن آقا وِلَه کِن" .
کلا مسئولین بی لیاقتی داریم ... نمایندگان ملت که شدن نماینده دولت.
حالا گیریم آقا به این مسائل ورود هم کرد ، مگه آقا سوپر منه که همه مشکلات رو به تنهایی حل کنه ...
اگه بیاد یه حرفی هم خلاف حرف دولت بی تدبیر بزنه میگن آقا دیکتاتوره و از این جور مزخرفات. گیر برخی سلبریتی نفهم و دولت بی تدبیر افتادیم که نگو.
ماشاالله به این بصیرت
خیلی دوره ی سختیه 
خون دلی شده این وضعیت برای ما
ببخشید ولی بنظرم وضع مملکت ما از جزئیات گذشته
افت زده به ریشه
سلام عصر بخیر
شاید هم عملیات روانی دشمنه که میگه کار از کار گذشته 
شاید خیلی از وقایع تاریخ معاصرمونو ندیدم و نخوندیم که کار از کار گذشته میبینیم اوضاع رو :(
اتفاقا داریم میبینیم،بخور بخورارو..گرونی و نداری،مگه امام علی فقیر زندگی نکرد نگفت اگه من شاهانه زندگی کنم فقرا طغیان میکنن،پس این بخور بخورا نداری مردم؟مگه امام علی نگفت فقر از دری بیاد ایمان میره؟
تمام حرف شما درستن
ولی تقصیر کیه؟
چرا این طور شده؟
ساعت 23 یک پستی منتشر میشه که علت وضعیت خراب اقتصادی الآن مون رو دادم
اولا که ما مردم آدم های اشتباهی رو فرستادیم توی مجلس و دولت 
دوما ما از سال 57 انقلاب سیاسی کردیم ولی انقلاب اقتصادی نکردیم و اقتصاد ما همون اقتصاد رضا خانه
یعی بورس و بیمه و بانک ما همون بساطه که با الفاظ اسلامی اسلامیزه اش کردیم
سیستم اقتصادی ما از ابتدا بیمار متولد شد دلیلش هم وجود نفوذی هایی بوده که قصدشان این بوده کشور ما را تبدیل به یک کشور پیرامونی بکنند 
یعنی یک کشوری مثل انگلستان بشود مصرف کننده و ما تولید کننده باشیم و آن را پروار کنیم و خودمان فقیر بمانیم
اقتصاد ما چند تا خصوصیت دارد اولا بخش مولدش از بخش غیر مولدش خیلی کوچیک تره خب اگر یه دهان بزرگی باشه و شما بخوای پرش کنی و غذات کم باشه مجبوری از خارج وارد کنی و دلیل این که امسال سال حمایت از کالا ایرانی بود هم دلیلش همین بود، که سیستم اقتصادی سبب میشه که ما از خارج وارد کنیم و بخش مولد داخلی مون شکست بخوره :/
خصوصیت دومش اینه که اقتصاد ما رو میخوان تک محصولی کنند، یعنی فقط متکی باشه روی نفت! این رو هم حضرت آقا میگن ای کاش ما اصلا نفت نداشتیم و اقتصادمون وابستگی به نفت نداشت چون اگر یک روز تموم بشه خاکی به سر نمیتونیم بکنیم 
سومین خصوصیت اش اینه این اقتصادی که از ابتدا بیمار متولد شده و مشکلات تورم و رکورد همیشه باهاش هست
این مشکل اقتصادی چیزی بوده که از ابتدا بوده و الان هم هی رفته رفته بدتر و بدتر میشه و جز با مطالبه صحیح و تظاهرات مردمی کنترل شده قابل رفع نیست 
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی
Designed By Erfan Powered by Bayan