سکوتــــــــــ

یادداشت های یک طلبۀ رو به رشد

مرضی که ابدیت ات را میسوزاند بخش دوم

اگر پست قبلی درباره افسردگی را نخوانده اید اینجا را بخوانید...

حقیقت اش آن است که افسردگی ای که طب مدرن درمان میکند بیشتر به درد عمه و خاله خودش میخورد. نه که همیشه جواب ندهد بلکه اصلا جواب نمیدهد کافی است سر بزنید به سایت های پزشکی و مردمی را ببینید که سال هاست روزی چند قرص مصرف میکنند و تنها تغییری که کرده اند افزایش دوز قرص شان بوده و خالی تر شدن جیبشان.

خیلی بد است که بیمار افسرده هم حرص بیماری اش را بخورد و هم درد خرج های بیماری اش را داشته باشد که مثلا روانشناس دلسوز برای یک ساعت مشاوره 50 هزار تومان به جیب بزند و هر روز بر دلسوزی اش نیز افزوده گردد.

حکیم حسین خیراندیش یکی از حکیمان طب سنتی معروف، به پزشکان طب مدرن اعتراض میکند: شما 13 سال زندگی خصوصی من رو نابود کردید. 13 سال همسرم به خاطر جریانات جنگ تحمیلی افسردگی داشت و گوشه ای مینشست و به دیوار نگاه میکرد و زیر نظر درمان شما پزشکان بود و قرص مصرف میکرد. به من میگویند چرا اعتراض میکنی؟
13 سال شما نتوانستید افسردگی همسر من را با هزار روانشناس و روانپزشک درمان کنید تا که خودم با طب سنتی درمانش کردم.

داستان نویسنده به آن جا رسید که هر چه حالش بدتر میشد و میلش به خودکشی بیشتر؛ روانپزشک حاذق دوز قرصش را بالا میبرد و وی را به خانه ی تنهایی افسردگی باز میگرداند. بی انصافی نکنم واقعا از چهره اش معلوم بود که از ناراحتی من ناراحت است ولی چه میتوانست بکند؟
تا آن که...
یک روزی که روی قطب غیر افسردگی بودم و خودم را در اتاقم حبس نکرده بودم از نزدیک حرم رد میشدم که دیدم یک کتابی رو نصف قیمت میفروشن به نام طب سنتی اسلامی با مقدمه حسین خیر اندیش. خلاصه فقط جهت مطالعه گرفتمش و هیچ جوره فکر نمیکردم که طب سنتی هم نسخه ای برای افسردگی داشته باشد.

در طب سنتی منشا بیماری افسردگی را یا سودا میدانند یا بلغم؛ بلغم یعنی سردی و تری و سودا یعنی سردی و خشکی. اگر این دو خلط در بدن بیش از حد شوند یکی از بیماری هایی که ایجاد میکنند افسردگی است. افسردگی بلغمی کسالت و خواب بیش از حد و بیخیالی می آورد و افسردگی سوداوی بی خوابی و پریشانی و وسواس فکری.

طب مدرن در مورد افسردگی دارو درمانی را در کنار روان درمانی دارد، تا این جایش را خوب آمده و ما هم در طب سنتی قبول داریم ولی در ادامه اش ناکار آمد است. کوتاه اشاره ای کنم که در طب سنتی هم برای غذاها و هم برای احساسات و هر چیز دیگری که فکرش را بکنید سردی و گرمی قائل هستند. و علت افسردگی هم سرد شدن جسم و بدن و مغز و سر به خاطر غذاست و هم غم و غصه و فکر و خیال که این ها هم ایجاد سردی میکنند.

و درمان هم به شکل ضد است، یعنی اگر به علت سردی بیمار شد باید با گرم کردنش درمان کرد. میدانید برای خودم هم عجیب است که مگر میشود برای همه چیز حکم کلی داد؟! ولی در تجربه این سیستم خودش را اثبات کرده و جواب میدهد.

این پست هم تمام شد و لی قصه ما به آخر نرسید...

ان شا الله پست بعدی :/
خا چه کنم خسته اید زیاد  باشه نمیخونید :(
بسیاری از بیماری ها از جمله ام اس، بیماری روانی، سی پی و … از جن زدگی می باشد. در طب مدن علت این بیماری ها مشخص نیست چون درک علمیی از جن و وجود آن نداریم. برای رفع این بیماری ها در مرحله اول باید جن را از آنها دور کرد.

طب اسلامی برای درمان جن زدگی و بیماری های ناشی از آن موارد زیر را تجویز می کند:

سرکه سداب
تقویت اعصاب
طریفل برای رفع رطوبت بدن که جذب جن می کند
بلغم زدا (کسانی که دچار جن زدگی می شوند مبتلا به خلط پشت گلو نیز می شوند).
دعای حرز همراه
نگهداری یک جفت کبوتر در منزل (وقتی کبوتر در منزل باشد، اجنه بجای ازار انسانها به کبوترها می پردازند)
ریختن سرکه طبیعی انگور دورتا دور زیر فرش خانه
بخور حضرت مریم علیه السلام (انجام این بخور یکی از بهترین راههای خروج جن از بدن است)
رعایت و مصرف موارد فوق جن زدگی و بیماری های ناشی از آن را رفع می کند.
من طب اسلامی رو قبول ندارم 
طب سنتی اسلامی رو بلکه قبول دارم 
چون معتقدیم دین کار کردش هدایت است نه طب و نه علوم تجربی

بلغم یعنی سردی و تری و اگر بلغم بدن بیش از حد شود بیماری های عصبی پدید می آید 
کسی نمیتواند مدعی شود که خوردن ماست و خیار سبب جن زدگی میشود 

عاملی که سبب تاثیر جن بر انسان میشود ضعف روحی بر اثر گناهان است 
تتها جایی که جن به سمت انسان متمایل میشود وقتی است که ترک گوشت حیوانی کند و جسم لطیفی مثل جن پیدا کند.
بلغمی جذب جن می کند و سوداوی هم مشکلات خاص خود را دارد ، مزاج های متعادل در گرمای خورشید مدارا و در شب ها راحت می شوند . ولی مزاج های سرد با ورود نور و گرما راحت میشوند و با خروج خورشید و سرد شدن و تاریک شدن هوا مشکل پیدا می کنند . البته نظر شخصی خودم هست . دیشب که نظرم را نوشتم یک چیزهایی خوب فهمیدم و خواب خوبی دیدم .
متشکر
کل حرفتون صحیح و اساس طب سنتی است 
شب سرد روز گرم برای همین وقت شب افرادی که بیماری های سرد دارند مرض شان عود میکند
اما این که بلغمی جذب جن میکند را هیچ جا ندیده ام و منبعی ندارد
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
Designed By Erfan Powered by Bayan