ســکــوت

لطفا سکوت را رعایت فرمایید

تحلیل مسائل سیاسی اخیر از زبان ذوالنّور (1)

سلام، خوبید رفقا؟ إن شاء الله همه در سلامت روانی به سر ببرید، متن پیش رو، صحبت‌های آقای ذوالنور، نمایندۀ مجلس قم دربارۀ بحث گرانی بنزین و اتفاقات پیش آمده است که طیّ 3 ساعت نوشته شدند و سرِ این جانب همراه کمر و مَمَر و اعضای وابسته به خاطرش درد گرفتند، قدرش را بدانید و استفاده کنید. ممکن است کمی نقل به مضمون باشد و از خزانۀ کلمات کمک گرفته شده باشد. مطالب داخل قلاب هم روده درازی‌هایی است که خودم اضافه کرده‌ام. اگر حوصلۀ خواندن تمام متن را ندارید فقط بخش‌های Bold شده را مطالعه بفرمایید.

«مقدمه»

زمانی که ما انقلاب کردیم هیچ حکومتی طرح مستقل نداشت و تمامی حکومت‌ها یا وابسته به بلوک شرق بودند و یا وابسته به بلوک غرب. وقتی انقلاب کردیم آن‌ها در همه جا نفوذ داشتند و هیچ تفکر دیگری را بر نمی‌تابیدند و نتیجه‌اش جنگ 8 ساله‌ای شد که به ما تحمیل شُد.

[جنگ هشت ساله جایی است که شرق و غرب به کمک هم آمدند تا انقلاب اسلامی را سرنگون کنند، مهم‌ترین تأمین کنندۀ تسلیحاتیِ عراق شوروی به رهبری گورباچُف بود و دربارۀ کمک‌های مابقی بلوک غرب هم که خودتان اوستایید]

هزینۀ جنگ‌های آمریکا را باید مالیات‌های مردم تأمین کند و برای این که مردم مالیات بدهند از روش ترساندن آن‌ها استفاده می‌کنند. یکی از کارهایی که در این زمینه انجام دادند نابودی برج‌های دوقلو بود. 11 سپتامبر که اتفاق افتاد در فیضیه سخنرانی کردم و با 14 دلیل استدلال کردم که فرو ریختن برج‌های دوقلو کار بن لادن و القاعده نبوده است و اگر هم بوده در طرحی بوده که خود غربی‌ها ریخته بودند. ترساندن مردم از تروریسم باعث می‌شود که بهتر مالیات بدهند.

خانم رایس، وزیر امور خارجۀ زمان به نوعی هدف خودشان از زدن برج‌های دوقلو را گفت: انهدام برج‌های دوقلو درد زایمان تولید دوبارۀ خاورمیانۀ بزرگ است و جورج بوش هم در همین رابطه گفت که دنبال جنگ‌های صلیبی در منطقه هستیم.

هانتینگتون گفت که به دنبال تقابل تمدن‌ها هستیم، یعنی تمدن غرب در برابر تمدن شرق و انقلاب اسلامی قرار بگیرد.

و بعد جنگ تمدن‌ها را طراحی کردند تا مذهاب و فرق مثل شیعه و سنی را به جان یکدیگر بیندازند.

سپس جنگ درون تمدن ر با موضوع تروریسم ایجاد کردند و خودشان ژست ضد تروریسم گرفتند در حالی که خودشان سازندۀ تروریسم بودند.

در جنگ با داعش هر جا که تروریست‌های تکفیری محاصره می‌شدند، هواپیماهای آمریکایی مواضع مقاومت را می‌زدند و آن‌ها را نجات می‌دادند، و بعد هم آمریکایی‌ها اظهار می‌کردند که اشتباه شُد!

آقای اردوغان در دفاع از فلسطین کشتی می‌فرستد و اسرائیل آن را می‌زند، و بعد چند روز دعوای لفظی شدید اتفاق می‌افتد. در حالی که چند وقت بعدش ترکیه و اسرائیل رزمایش مشترک برگزار می‌کنند.

[این پاراگراف‌ها رو گفت اگر ضبط کردید پخش نکنید تا روابط ما و ترکیه شکرآب نشود، این جا هم چون وبلاگ است و محدود می‌نویسم‌شان]

ترکیه می‌آید عضو ائتلاف ضد تروریسمی که عربستان و آمریکا و امارات عضوش هستند می‌شود در عین حال که عضو ائتلاف ایران و سوریه هم هست.

ترانزیت داعش تماماً از خاک ترکیه به سمت سوریه است، پایگاه‌های آموزشی داعش در ترکیه است. حتی وقتی که داعش شمال عراق را گرفته بود و نفتش را می‌فروخت به وسیلۀ همین ترکیه و پسر اردوغان نفتش را می‌فروخت و پسر اردوغان تا 30 درصد حقّ دلالی می‌گرفت.

[سپاه قدس هم سر مسائل پرش ارز معاملاتی با پسر اردوغان کرده بود که قیمت ارز پایین‌تر آمد که درست یادم نیست چه بود، پسر اردوغان شخصیت مهمی است]

این سلسله جنگ‌های تقابل تمدن‌ها و جنگ تمدن‌ها و جنگ درون تمدنی و جنگ‌ نیابتی تروریست‌ها به جایی می‌رسد که شیعه خودش، با خودش بجنگد.

در عراق و لبنان و ایران، با استفاده از بسترهای نارضایتی مردمی تصمیم به انقلاب‌های رنگی و نرم کردند.

یک هفته قبل از این که اغتشاشات اتفاق بیفتد اردوغان هشدار داده بود که می‌خواهند جنگ را از عراق و لبنان وارد ایران بکنند.

«بررسی مسألۀ گرانی بنزین»

1000 تومان قیمت واقعی یک بنزین نیست. بنزینی که حتی قیمتش از آب معدنی هم کمتر است. شما حساب کنید بار هندوانه بخواهد از چابهار بیاید، چقدر نیاز به هزینۀ حمل و نقل و برداشت دارد آن وقت بنزینی که این قدر مراحل دارد، مراحلی مثل اکتشاف حوزۀ نفتی، استخراج نفت، پالایش، حمل و نقل و سیستم توزیع وجود دارد که نشان می‌دهد قیمت یک لیتر بنزین خیلی بیشتر است.

ما برای افزایش یک بشکه نفت نیاز به 14 هزار دلار سرمایه گذاری و حتی بیشتر داریم. علاوه بر بنزین، آب و برق و گاز و دیگر موراد انرژی هم کمتر از قیمت اصلی‌شان عرضه می‌شوند. در این میان‌های دهک‌های بالای جامعه سود بیشتری می‌کنند، علاوه بر این که رفاه مالی دارند ما هم انگار انرژی مفت در اختیارشان می‌گذاریم در حالی که دهک‌های بالا دارند 23 برابر دهک‌های پایین مصرف می‌کنند.

این طور عدالتی وجود ندارد. میوه فروش‌هایی که لامپ‌های بزرگ برای نشان دادن میوه‌هایشان می‌گذارند نمی‌دانند که هزینۀ واقعیِ برقی که مصرف می‌شود از میوه‌ها گران‌تر است.

اما گران کردن بنزین مقدمات و شرایطی دارد و ابتدا باید آن‌ها فراهم شود. قبلش حمل و نقل عمومی تقویت شود، زیرساخت‌ها فراهم شوند. ابتدا یارانه پرداخت شود، البته یارانۀ 31 هزار تومانی که اصلا جواب نمی‌دهد و مثل شوخی است.

رئیس جمهور که عامل اصلی این گرانی بود و ما سه بار این طرح را در مجلس رد کردیم در سخنرانی که می‌کند هِرهِر می‌خندد و می‌گوید که ما خبر نداشتیم!

من منتقد سرسخت دولت احمدی نژاد بودم و هستم اما ببینید دربارۀ طرح هدفمدی یارانه‌ها چطور عمل کردند: ابتدا چند ماه فرمانداران را آموزش دادند، 5 ماه روی طرح هدفمندی یارانه‌ها در رسانۀ ملی کار شد. خود رئیس جمهور تک تک وزرا را توجیه می‌کرد و صحبت می‌کرد و اقناعشان می‌کرد.

یارانۀ 2 ماه مردم، 45 هزار تومانی که آن وقت مساوی با 30 دلار بود به حسابشان واریز شده بود ولی بلاک بود و نمی‌توانستند برداشت کنند. کار به جایی کشید که خود مردم آمدند و درخواست می‌دادند که طرح هدفمندی یارانه‌ها اجرا شود تا بتوانند که پولشان را برداشت کنند.

روحانی هم که دایم دروغ می‌گوید، در یزد گفت که می‌خواهیم 18 میلیون خانوار را یارانه بدهیم، نگفت می‌خواهیم با بنزین آتش‌تان بزنیم!

با این اقدام افرادی که برای هفتۀ وحدت آمده بودند از آتش زده شدن ماشین‌شان و جانشان می‌ترسیدند، افرادی که قرار است بیایند و وضعیت جامعۀ اسلامی را برای مردم خودشان تبیین کنند.

«اقدامات مجلس و سران سه قوه و نظر رهبری»

طرح 2 فوریتی آماده کردیم که در هنگام چاپ 3 فوریتی شُد که بنزین به قیمت سابقش برگردد. آقای امیرآبادی و حاجی دلیگانی و قاضی زاده هاشمی هم طرحی برای برگرداندن قیمت بنزین آماده کرده بودند. حتی اصلاح طلبان هم طرحی داشتند که نظر رهبری در مجلس پخش شد.

برای دقایقی مجلس در سکوت بود تا این که طرح را پاره کردم و در سطل آشغال انداختم.

[این جا اعتراف می‌کنم فکر می‌کردم که حضرت آقا عجب کار اشتباهی کرده که با اظهار نظرش در برگشت قیمت بنزین جلوگیری کرده است اما بعد آقای ذوالنور توضیح دادند]

چرا آقا چنین کاری کرد؟ 1- حفظ سیستم ادارۀ کشور و درگیر نشدن قواها با یکدیگر 2- جداسازی مردم از ضدّ انقلاب.

ابن حرف آقا باعث شُد که دشمن و اشراری که آمده بودند بر صف جمعیت مردم سوار شوند در اغتشاشات تنها بمانند. مردم به خانه‌هایشان رفتند و ما طیّ دو روز توانستیم قضیه را جمعش کنیم. مردم تعبدا کنار رفتند، به خاطر ولایت مداری مردم کنار رفتند.

اشراری که حتی جادۀ عسلویه - جم را با سنگر بندی وسط راه بسته بودند و هر کامیون که رد می‌شد به رگبار می‌بستند. افرادی که جادۀ ماهشر که روزی 3000 کامیون مایحتاج مردم را حمل و نقل می‌کند بسته بودند و با تیربار هر ماشینی را هدف قرار می‌دادند.

آدم‌های ورزیده و آموزش دیده که متخصص بودند. خمیرهایی که به بتن می‌زدند و با آتشش بتن را هم آب می‌کردند. طیّ دو روز اندازۀ 8 ماه فتنۀ 88 خسارت دیدیم.

[فقط در رباط کریم 60 نفر کشته شدند، هر روز یک کامیون می‌آمد کف خیابان سنگ خالی می‌کرد و فرار می‌کرد، وانتی را گرفته بودند که کارش فقط آتش زدن اماکن بود و در کارشان به شدت سریع بودند، 150 نفر آدم را در کرج گرفتند که اعتراف کردند از خارج وارد شده و آموزش دیده بودند] 

90 پمپ بنزین، بیش از 500 بانک، 80 فروشگاه بزرگ به کلی سوختند. ساختمان‌های شورای شهر و شهرداری، ساختمان‌های کلانتری، پایگاه‌ها و حوزه‌های بسیج، کارگاه‌ها، آموزشگاه‌ها، مراکز دانشگاهی و حتی آزمایشگاهی که بیمار قطعه‌ای از روده‌اش را بریده‌اند تا نتیجۀ آزمایش بیاید تخریب شدند و آن بیمار دوباره باید برود آزمایش بدهد.

نتایج کالبد شکافی نشان می‌‎داد که افراد از فاصلۀ 7 متری در قلب و جمجمه‌شان تیر خورده‌اند و هدف این‌ها کشته سازی جهت التهاب بیشتر فضا بوده است.

[مردی فلج را می‌شناسم که روی ویلچر بود و بیگناه کشته شُد، پدر خانواده‌ای که راننده بود و در حالی که اصلا جزو اغتشاشگران نبود به سمت خانه‌اش می‌آمد که تیر خورد و بچه‌هایش یتیم شدند]

مطالب بیش از این است، برایم دعا کنید تا شب‌های آینده بیشتر برایتان بنویسم. همچنین باید توضیح بدهم که چرا رهبری نباید در مسائل جزئی دخالت کنند.

بنویس..خوندم حرفاشون رو، اجرت با خدای رسول خاتم.
همین که شما بخونی اندازه دنیا ارزش داره
ما جز خوندن کاری برنمیاد !
مام جز نوشتن هچ کار بلد نیستیم :)
ولی امیدواریم به عاقبت به خیری(حداقل خودم)
عاقبت بخیری رو بسازیم با همین دستای گنده مون :D
سلام
خدا قوت، دستتون درد نکنه
منتظر خوندن باقیش هستم....
سلام
ممنونم لطف دارید
یک زاکانی هم داریم توی صف
يكشنبه ۱۰ آذر ۹۸ , ۰۹:۳۹ سارا سماواتی منفرد
سلام
روشنگرانه بود .
یک سوالی برام پیش آمد البته اشتباه برداشت نکنید اینها همه درست ولی مگه این ها می دانستند که قرار است بنزین گران شود و این همه مقدمات فراهم کرده بودند ؟؟
سلام
این طرح های چند فوریتی رو همون روزهای بحران طراحی کردند
خدا آقای ذوالنّور را نگه دارد، عالم حقیقت گو و صادقی هستند.
عالی بود، خدا خیرتون بده.
منتظر بقیه ی مطالب هستیم.
إن شاء الله
کارگران در حال کارند
این نوشتن و وقتی که گذاشتی بعلاوه این که آگاهمون کردی قطعا تشکر داره :)
ممنون
جایی که نوشته بودی این دو روز به اندازه ۸ ماه فتنه ۸۸ خسارت زده ، مشخص می کنه که چقدر دشمن منتظر فرصت بوده و چه امکانات و چه بغضی داشته !!
این‌ها این قدر هزینه می‌کنند و آموزش میدن
از این طرف ما هزینۀ چاپ نشریه‌مون رو هم نداریم
پنجشنبه ۱۴ آذر ۹۸ , ۱۶:۳۴ سارا سماواتی منفرد
سلام
امروز یک سری فیلم در خبرگزاری فارس دیدم مشخص بود منافقین شبکه سازی کرده بودند و از فرصت پیش آمده به خوبی بهره برداری .
ممنون
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
از خاکسترها بریدیم
و در هوا پخش شدیم و بالا آمدیم

از خون‌ها نیرو گرفتیم
و رنگ خود را بر آسمان زدیم

پرنده‌ شدیم و بالاتر از هواپیما‌ها اوج گرفتیم
برعکس حرکت کردیم
و در اقلیت ماندیم

قلبی تپنده که از عالَم منفصل گشته
و بعد
تپیدیم
و تپیدیم
و تپیدیم

به آخر قصه رسیدیم
و فقط خون بود
و خون بود
و خون

------------------------------------

کلمات و رنگ‌های وبلاگ ظاهر نیستند، باطن نویسنده هستند که نمایشگاه آنلاینی را به نمایش گذاشته‌اند.
اولش که طلبه نبودم به رنگ پوچی و تنهایی و شک، تابلوی مجازی‌ام را ساختم
تابلویی که آینۀ تمام قد من بود.

افسرده بودم و حیران
خاکسترهای باقی مانده از وجودِ دردمندی بودم که گوشه‌ای افتاده بود

مُرده‌ای که صورتش مات و رنگ پریده بود
با یافتن معنایی به اسم خُدا
هویت گرفت

به پشتوانۀ خون‌هایی 1400 ساله به آسمان آمد
آسمان در این جا هم انفصال است هم علوّ و هم بصیرتی بر جامعه

پرنده شُدیم، پرنده‌ای به دور از فلزات زنگ زدۀ ماشینی
خلاف جمعیت دنیا حرکت کردیم

طوری که وقتی همه فرار می‌کردند
ما رو آوردیم

و وقتی همه سرشان در گوشی بود
ما با انگشتمان خورشید را نشان داده فریاد می‌زدیم

سرخی یعنی خون، یعنی عشق، یعنی احساس
سرخی یعنی یک دنیا خاطره از وبلاگ قبلی که در آتش افسردگی خاکستر شد و حالا مثل قلبی می‌تپد
وبلاگی که با «بی نام و نشون» بودنش
اخلاص را به همراه آورده بود

قبل‌ترها که دربارۀ کرم‌های شب تاب نوشتم
گفتم پول که به میان بیاید فساد هم می‌آید
اما باید کمی عقب‌تر بیایم
اسم‌ها که به میان بیایند
همه چیز از بین می‌رود
اصلا چیزی نمی‌ماند که درگیر فساد شود

این منم که با زبان 0 و 1 می‌خوانیدش
نه کلمه بخوانید
و نه رنگی ببینید
کمی دقیق‌تر خیره شوید

انسانی را ببینید که در هزارتوی کلمات سیاه
دنبال لبخند آخرین گل سرخ می‌گردد
Designed By Erfan Powered by Bayan