ســکــوت

تجربیات وبلاگ نویسیِ یک نویسنده که چند کاغذ بیشتر پاره کرده (بخش سوم)

دیشب اشتباهی 2 پست انتشار پیدا کرد :/ و این پست لو رفت خلاصه نقص ذهنی باعث این اختلال شد...

"چگونه در بیان وبلاگ برتر شویم؟"

اگر میخواهید که در وبلاگ بیان وبلاگ برتر بشوید کاری را بکنید که 99 درصد وبلاگ نویسان برتر کردند، نظر دادن و دنبال کردن دیگران و سر زدن به وبلاگ های دیگر برای آن که آن ها هم با وبلاگ شما آشنا بشوند و آمار وبلاگ شما افزایش پیدا کند.

در انتخاب برتری وبلاگ نویسیِ بیان، تنها ملاکی که اهمیت دارد میزان بازدید و تعداد نظرات و تعداد دنبال کنندگان است، چه خوب میشد اگر بیان بر اساس سطحی کیفی تصمیم به انتخاب وبلاگ های برتر میگرفت نه میزان کمی!

البته که اگر وبلاگی حد کیفی اش خوب باشد نا خود آگاه حد کمی اش هم افزایش پیدا میکند. امیدوارم دوستان با قلم خوبشان و با مطالب مفیدشان وبلاگ برتر شوند.

متاسفانه فرهنگ اشتباه جامعه مجازی بر این است که ملاک برتری تعداد لایک و فالو و شلوغی شده و فقط هم مشکل ایران نیست بلکه ذات شبکه های اجتماعی این بلا را سر ما می آورد که تا در وبلاگی وارد شدیم سریع بگردیم ببینیم چند بازدید کننده داشته! یا در اینستاگرام ببینیم فالورهاش چندتاست یا فالووینگ هاش از فالورهاش کمتره یا بیشتر؟ گویا آدمی ذاتا عاشق عدد و کمیّت است!

"روش خصوصی سازی وبلاگ"

شما اگر هیچ چیز از کدنویسی هم ندانید به راحتی میتوانید عناوین وبلاگ خود را خصوصی سازی کنید! کافی است به بخش HTML یعنی به قالب/ ویرایش قالب ساختار بروید و کلمات فارسی را تغییر بدهید، مثلا من به جای خلاصه آمار، نوشته ام پا به رکابان این مکتب!

"فیدخوان یا RSS چیست؟"

یک سری سایت ها هستند که شما میتوانید به وسیله کد RSS که وبلاگ یا وبسایت به شما میدهد از جدیدترین بروزرسانی ها مطلع شوید؛ در واقع همین کاری که بیان برای ما فراهم کرده و ما میتوانیم وبلاگ های یکدیگر را دنبال کنیم را انجام میداد که الآن هم زیاد کاربرد ندارد چون قبلاها خبری از سیستم دنبال کردن نبود و حتی وبلاگ ها آپشن آمار وبلاگ را هم نداشتند و باید از سایت های کمکی مثل وب گذر استفاده میکردیم.

ادامه دارد...

هر شب ساعت 00:00 در وبلاگ سکوت بخوانید...

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی
Designed By Erfan Powered by Bayan