سکوت

طلبه ای انقلابی از تبار قم...

نقد انیمیشن coco

داستان زندگی پسر بچه ای به نام میگل است که عاشق موسیقی و نوازندگی است اما خانواده اش به شدت مخالفت میکنند و نمیگذارند تا آن که طی اتفاقاتی وارد دنیای مردگان میشود و جد خود را پیدا میکند و میتواند نظر خانواده اش را در آخر تغییر دهد و نوازنده شود.

1-این انیمیشن شباهت بسیار زیادی به انیمیشن book of life  دارد که آن هم داستان پسری است که میخواهد نوازنده بشود اما سنت خانوادگی شان گاو بازی است و پدرش مخالفت میکند و داستان هر دو انیمیشن در مکزیک اتفاق می افتد و درباره ی رسم خاص آزتک هاست که هر ساله در روزی مشخص در جشن روز مردگان برای مردگانشان غذا می آورند و به یادشان هستند و گرامی شان میدارند. این که چرا دو تا انیمیشن در فاصله ی نزدیک با این داستان و این رسم عجیب مکزیکی ها ساخته میشود عجیب است. هم چنین در فیلم specter هم اشاره ای به این رسم شده.

2- این انیمیشن امسال اسکار گرفت و از آن جا که جایزه ی اسکار تقریبا کل اش سیاسی است باید فهمید که چرا این انیمیشن باید انتخاب شود. محوریت اصلی این فیلم روی بحث موسیقی است که چقدر یک موسیقی میتواند تاثیر بگذارد. در جایی از فیلم یه زن روحانی مسیحی به نوازنده میگه که پدر روحانی اجازه نمیده موسیقی کار‌کنیم، جوابی که می شنود چنین است:آهنگ این قدرت را دارد که قلب پدر روحانی رو عوض کنه و هیچوقت قدرت موسیقی رو کم در نظر نگیر.

قطعا پدر روحانی نماینده دین است .به عبارتی دین توانایی مقابله با موسیقی رو نداره.(جالبه این صحنه ۲ بار‌در فیلم‌تکرار‌میشه) ( کپی از سایت آی نقد)
متن آهنگی که نوازنده میخونه اینه: این تنها موسیقی است که توانایی تغییر فکر ها و قلب ها رو داره! این جمله عینا انگار از روی کتاب قدرت نرم جوزف نای کپی شده که میگه قدرت نرم یعنی تغییر قلب ها (احساسات) و مغزها ( فکر و عقاید). 
3-موسیقی یکی از ابزار های جنگ نرم است. در صحنه ای از فیلم شاهد این هستیم که 5 تا موسسه کنار هم ردیف میشوند و شاید سازنده ی فیلم دارد مجموعه ابزارها را با هم یک جا معرفی میکند. آن جا که میگل وارد دنیای مردگان میشود 5 تا نهاد هستند
1- موسیقی 2- سینما 3- صنعت فشن 4- کاباره 5- مشروب سازی ( البته این ها به زبان مکزیکی نوشته شده اند و ننوشته صنعت فشن :| مثلا اسم شرکت D&G را نوشته) خب بزار بنویسم cinema,caba dela moda,cantina,musica,bar fiesta
4- در جایی دیگر دلا کروز (موسیقی دان معروف) برای معشوقه اش مینوازد و در قسمتی از آن میخواند :«هیچ وقت قدرت موسیقی را دست کم نگیر» و بعد میپرسد تا به حال شده که موسیقی در هوا باشد و به حدی نزدیک باشد که بتوانی لمس اش کنی؟ بعد ادامه میدهد: من به رویایی ایمان داشتم، محکم گرفتمش تا به حقیقت بپیوندد.
قدرت موسیقی آن قدر هست که در آخر انیمیشن آن جا که میگل برای مادربزرگش مینوازد با میگل و خانواده اش گریه کنی و این است که احساسات را تغییر داده.
5- از آن جا که نهاد خانواده در غرب متزلزل شده در چند سال اخیر شاهد انیمیشن های مشابهی درباره ی خانواده و اهمیت آن و تبلیغ بچه داری و فرزند آوری هستیم . انیمیشن هایی مثل baby boss ، stroks
6- انیمیشن، رگه هایی فمنیستی نیز دارد آن جا که پدر خانواده، همسر و فرزندش را رها میکند و همسر که زن است بزرگ خانواده میشود و شروع به کار کردن میکند تا روی پای خود بایستد. تمرکز بسیاری روی زن و مادر میشود.
7- سخنان دلا کروز ( همان نوازنده معروف) شباهت هایی به سخنان تو خالی پائولو کوئیلو دارد جملات امیدوار کننده که فقط به درد آدم های ناکام و افسرده میخورد مثل لحظه ات را دریاب( انگار تبلیغات پپسی ه)  و قلبت را دنبال کن.
8-این انیمیشن تصویری اشتباه از معاد نشان میدهد، معادی که تفاوت خاصی با دنیا ندارد با این فرق که هر کس که فراموش شود از بین میرود و بدبخت است و هر کس که معروف بوده در معاد و دنیای مردگان هم معروف است و دلا کروز کسی که قاتل بوده و تمامی نت های موسیقی اش و شهرتش دزدی بوده همان معروفیت را در دنیای مردگان دارد که در دنیا داشته و به حقش نمی رسد. اگر پولدار بوده آن طرف هم پولدار است. و هکتوری که کشته شده یک بدبختی است که در گوشه ای دارد می پوسد و فراموش میشود. اصلا خبری از خدا نیست و دین هیچ جایگاهی در این فیلم ندارد. شاید به همین خاطر است که روی موضوع day of dead مکزیکی ها پا فشاری میشود تا ریشه ی تصورات دینی زده شود. اصلا مسیحیت چه وجهی با این رسم خرافی دارد؟
coco بهترین فیلم برای القای  یک دنیای دروغین به کودکان است که تصورات او را اشتباه بسازد.
9- پارسال فیلم lala land کلی اسکار درو کرد، آن فیلم هم یک فیلم موزیکال بود این اینیمیشن هم موزیکال، چرا باید به این موسیقی این قدر اهمیت داده شود؟ دلا کروز جوابش را داده: چون تنها یک آواز توانایی تغییر فکر و احساسی را دارد.
10- کمی هم از نظرات سربازان دشمن که در داخل کشور قلم دارند بنویسم: 
-فارغ از هر باور و فرایض دینی این فیلم میتواند تداعی کننده ی بهشتی باشد که میخواهیم به کودکانمان نشان دهیم و در عین حال از اهمیت و احترام به از دست رفتگان صحبت کند.
- یه نامردی هم گفته: این فیلم بر عکس باورهای مذهبی دنیا و آخرت را مقابل یکدیگر قرار نمی دهد و چهره ای کریه نشان نمیدهد. میتوانیم بگوییم دنیا بدون والت دیزنی چقدر سرد و بی روح بود چقدر خوب است که در فرهنگ مکزیکی در کنار مردگان شاد اند و میخندند و حس ترس ندارند!

جواب: آخر کی ما در دین گفتیم که دنیا و اخرت مقابل یکدیگر اند؟ در اسلام گفته میشود هم دنیایت را داشته باش و هم آخرت ات را، ما در اسلام میگوییم در آخرت هم قرار است زندگی کنیم و میگوییم در دنیا درست زندگی کنید. ما چهره ای کریه از آخرت نشان نمیدهیم، چرا کریه است اما فقط برای آدم هایی که از حدود الهی که حدود انسانی است پا فراتر میگذارند. دنیا بدون شما داعشی های ایرانی چقدر زیباتر و بهتر بود و چه دنیای ما را سرد و احمقانه و بی روح کرده اید.
این چه بهشتی است که حق به حق دار نمی رسد؟ این که جهنم است، انسان جایگاه اش در آن جهان بر اساس اعمال و رفتاری است که در این دنیا انجام داده نه پول و معروفیتی که در این جهان داشته، این گمنامی است که اصلا ارزش دارد حالا یکی هم در این جهان به یادت نبود. 

فوق تلاش و فعالیت کاربران سایتی مثل زومجی این است که سر این که پیکسار بهتر است یا والت دیزنی بحث کنند. اصلا به چه امیدی زندگی میکنند را ؟نمیدانم.

سوال هایی که ما را رها نمیکنند

خواهشمندم طفل زیر 18 سال این پست رو نخونه :|

گفتم نخون پاشو برو.


دیشب یه بچه روسی توی نت پیدا کردم و تصمیم گرفتم حسابی مخشو به دندون بگیرم. 

قضیه از اون جا شروع شد که بهش گفتم کار نداری من باید برم پیش همسرم.

مرد روسی:عه مگه ازدواج کردی؟

من:آره 

- چند سالته؟

-20 سال

- این خیلی خنده داره

- نه این خنده دار نیست این عجیبه. میخوای بدونی چرا زود ازدواج کردم؟

- آره بهم بگو

- مذهب من تشیع است و در مذهب من ارتباط با دختران مختلف یک گناهه

- این مسخره است

- نه این مسخره نیست، این کار دلیل داره، دلیلش هم اینه که اگر منحصر به یک نفر نشی هر روز دنبال این هستی که با زنان مختلفی هم خوابه بشی و آن وقت ضرر های اجتماعی زیادی رو متحمل میشی 

- جالبه ولی من ترجیح میدم که با زنان مختلفی هم خوابه بشم 

- ولی اون وقت دیگه مفهومی به نام عشق وجود نداره و عشق خالصی نیست 

- برام مهم نیست من دنبال لذت خودمم، من عاشق بووووق(نوع خاصی از فیلم های مستهجن هستم)

- ولی من عاشق کتابم

- من هر روز خود ارضایی میکنم 

- این بهت آسیب میزنه الان نمی فهمی 

- نه هیچ آسیبی نداره من حالت عادی خودمم

- اگر میخوای بهترین روش زندگی رو بدونی چیه و درست زندگی کنی درباره ی اسلام تحقیق کن

- نه حوصله ندارم من خیلی تنبلم

- زندگی خودته به من چه انتخاب خودته

- بزار زندگیمو بکنم

- راستی دینت چیه؟

- من آتئیست ام[حتی وقتی با یه روسی صحبت میکنم باید آتئیست از کار در بیاد]

- دین پدر و مادرت چیه؟

- اون ها مسیحی اند

- میدونی تو خیلی باهوشی

-چطور مگه؟

- من هم جای تو بودم شاید آتئیست میشدم، چون دین مسیحیت با عقل جور در نمیاد

- شاید میشدی. کشیش های ما یک آدم هایی هستند که میخواهند فقط پول در بیارن 

- [این جا میخواستم بهش بگم هه، بعضی آخوند های ما هم همین طوری اند] گفتم: شب بخیر من میرم پیش همسرم بخوابم

- منم میرم ودکا بنوشم

- آخرشم براش نوشتم Eltemase Doa 

*****

من همیشه میگم تنبلی یک مشکل بین المللیه، دیشب واقعا فهمیدم که همین طوره، بهش میگم چرا نمیری تحقیق کنی که واقعا دین واقعی چیه و خدا کیه؟ صراحتا به من میگه من تنبلم و حوصله ندارم. 

حداقل این قدر شهامت داشت که بگه من تنبلم ولی توی ایران تنبل هاش تریپ شاخی و با سوادی بر میدارند، دیگه خیلی با سواد باشند دو تا کتاب داستان و رمان خوندن.

حرف زدن و تحقیق کردن درباره دین و روش درست زندگی کردن زمانی جواب میدهد که این قضیه برای فرد ضرورت پیدا کرده باشد، وقتی یک کسی خودش رو با ودکا و پورنوگرافی و بازی مشغول کرده باشد و با کثرت ها انس گرفته باشد به خوبی توانسته از سوال های کَنه گونه زندگی اش فرار و فراموش شان کند. آن وقت دیگر برایش حرف های اساسی و ریشه ای جایگاهی ندارند و حتی شاید فرض میکند که من خل و چل هستم که این حرف ها را میزنم.

تا این سوال ها برای ما مثل نفس کشیدن مان ضروری نشده باشد بحث کردن درباره اش بی فایده است.

اپلیکیشن iGap

پیرو دو پست قبلی هم اینک به یقین میتونم بگم که اپلیکیشن آی گپ بهترین جایگزین برای تلگرام هست. اما چرا؟ فضای کاربری خیلی زیبایی داره، من که بیشتر از تلگرام میپسندمش! تمام قابلیت های تلگرام رو داره جز استیکرها که هنوز بهش اضافه نشدن.

وقتی کانال میزنید پست هاتون قابلیت لایک و دیسلایک دارند، یعنی یک فضای تعاملی بهتری میتونید داشته باشید و میتونید هم غیر فعالش کنید و بیخیایل تعامل معامل بشید :|.

برای تمامی سیستم ها نسخه داره و مثل سروش دکمه هاش مثل میوه مصنوعی که نشه بخوریش.

خود اپلیکیشن قابلیت تفکیک گروه ها و کانالها  و چت های خصوصی رو داره و نیازی به نصب اپلیکیشن اضافه ای مثل موبوگرام نیست.

تماس صوتی داره ولی هنوز امتحان نکردم که میشه تماس گرفت یا نه. مگین که امنیت خیلی بالایی داره و صاحابش روش ادعا میکنه:

وقتی از «محمد رسول کاظمی» در مورد خود آی گپ و اینکه  اصلاً این پیام‌رسان نسبت به رقبای داخلی و خارجی خودش چه مزیتی دارد در جوابمان این‌طور می‌گوید: « طرز فکری بین مردم ما وجود دارد مبنی بر اینکه پیام‌رسان‌های داخلی به لحاظ امنیتی مشکل دارند. ما برای برطرف کردن این  نگرانی از همان ابتدای  امر سعی‌مان را روی دو تا موضوع گذاشتیم یکی اینکه ما اولین شرکتی هستیم که کل تولیدات تا به الانمان را به صورت open sorceروی اینترنت گذاشتیم این کار باعث می‌شود اولین نقطه تعامل ما با مردم باشد. موضوع دیگر اینکه ما تنها پیام‌رسانی هستیم که رمزنگاری می‌کنیم. یعنی به این صورت که کل فایل‌ها و پیام‌های کاربران در آی گپ به صورت رمزنگاری‌شده در آنجا به جا می‌شود.»

منبع: مهر

اصلا جایزه یک میلیاردی گذاشتند برای هک اش و و اگر جایی شندید هک شده دروغه و حرفی بسیار مفت(روح الله زمزم با توعم ها شنبلیه)

توی آی گپ میتونید وقتی دارید با یک نفر چت خصوصی میکنید اون چت رو تبدیل به گروه کنید :D میتونید مهمون دعوت کنید مثلا :)

فروارد و کپی و تمام قابلیت های تلگرام رو بهتر از تلگرام داره و میگن توسط جوان های زیر 30 سال طراحی شده، دم و بازدم شان گرم که واقعا خوب طراحی کردنش.

بعد از خوندن این پست برید نصبش کنید که پشیمون نمیشید.

لینک دانلود

پی نوشت 1: یک مشکلی که هست اینه لایک و دیسلایک کانال طوریه که هم میتونی لایک کنی هم دیسلایک و نمیتونی پس اش هم بگیری.

پشتیبانی پیام دادم ان شا الله درست بشه اینم

سرانجام پیامرسان های داخلی

چرا مثل بچه ی آدم روی یکی از این پیامرسان های داخلی تمرکز نمیکنند جای شش هفت تا پیامرسان ضعیف؟میگن رودخونه که شاخه شاخه شد ضعیف شد. آن طور که خبر رسیده فعلا بحث روی دو  پیام رسان ایتا و آی گپ هست که آی گپ الان اندازه ی 20 میلیون ظرفیت داره و ایتا ظرفیت اش رو به زودی زیاد میکنند و علت همین که اس ام اس نمیومد همین بود که انگاری ماشین شون دیگه جا نداشت ما رو هم سوار کنند. ولی خب ایتا عینا شبیه تلگرامه و از حیث فنی چیز تر و تمیزی از کار در اومده. 

در آخر یا آی گپ شلوغ ترین میشه یا ایتا خلاصه خواستید کانال بسازید روی این دو تا تمرکز کنید. فعلا که دارم آی گپ نصب میکنم. ان شا الله دکمه هاش مثل سروش دکوری نباشه صلوات.

پیامرسان داخلی

امروز با شوق و ذوق فروان پیامرسان سروش را نصب کردم و کانالم را سریع تشکیل دادم و آدرش را پست ثابت کردم و در وبلاگ گذاشتم

دقایقی پیش تصمیم گرفتم با شوق و ذوق فراوان به کنترل پنل کامپیوترم بروم و هر چه سریع تر آن را از روی کامپیوترم حذف کنم 

حیف که ایتا را پیدا نمیکنم، فکر کنم پشت یکی از برنامه ها قایم شده و الا آن را هم پاک میکردم

اما چرا؟

جواب معلوم است،

چون کیفیت شان افتضاح است

ایتا که اصلا اس ام اس نمیفرستد و کانکتینگ میزند

سروش هم کانالی که ایجاد کردی را نمیتوانی حذف کنی

نه میتوانی شرح کانالِ درست بنویسی

نه مخاطب به کانالت اضافه کنی 

نه مخاطب حذف کنی

دکمه هاش کمه 

فکر کنم برا دکوره

اصلا یه بساطی

خلاصه کنم، تصمیم گرفتم فعلا بیخیال جماعت پیام رسان بشم 

من الله توفیق

وقتی کلمات ما را مرور میکنند

در دنیای امروز آن قدر کلمه، تصویر، فیلم و صدا از روی ذهن عبور میکند که انسان همه چیز، حتی خودش را هم فراموش کرده است.

پیام ها آمده اند تا فرصت ها را بگیرند. آن ها به جای ما تصمیم گیری میکنند. در این موارد این ما نیستیم که داریم صفحه ی نمایش را مرور میکنیم، بلکه این کلمات هستند که دارند ما را مرور میکنند. گویا انسان کف خیابانی دراز کشیده و ارتش کلمات روی او رژه میروند و کم نیستند افرادی که در زیر چکمه له شده اند.

حکم اعدام «بهمن ورمزیار» اجرا شد

آیا میدانستید

غیر بهمن و رمزیار هیچ خلاف کار دیگری نیست که 

مادر داشته باشد


آیا قرار نیست کسی پای خطایی که کرده بماند؟

آیا هر کس که از کارش پشیمان شد باید بخشیده شود؟

آیا انسان توانایی تعقل بیشتری نسبت به خداوند دارد؟

بنی قریضه هم تسلیم شد 

چون راه دیگری نداشت

ولی خیانت کرده بودند 

پیمان شکسته بودند

تمامی مردانشان گردن زده شدند 

این حدود الهی است و دست من و شما نیست که درباره اش تصمیم بگیریم 

این از وحی

از حیث عقلی هم خوب اگر دقیق شویم میفهمیم که اگر این ها بخشیده میشدند 

خلافکاران دیگری جرئت پیدا میکردند که بعد از سرقت مسلحانه و محاربه 

با یک احساس پشیمانی و جلو انداختن مادرشان و سلبریتی های بیسواد (که در هر کاری که بهشان مربوط نیست دخالت میکنند)

از حکم تبرئه شوند و مگر سنگ روی سنگ بند میشد

۱ ۲ ۳
ما همان انسان هایی هستیم
که در آیه 54 سوره ی مائده خداوند درباره شان فرموده: (اى کسانى که ایمان آورده اید! هر کس از شما، از آیین خود بازگردد، [به خدازیانى نمى رساند] خداوند گروهى را مى آورد که آنها را دوست دارد و آنان [نیز] او را دوست دارند؛ در برابر مومنان متواضع، و در برابر کافران سرسخت و نیرومندند؛ در راه خداجهاد مى کنند، و از سرزنش هیچ ملامتگرى هراسى ندارند. این، فضل خداست که آن را به هر کس بخواهد [وشایسته ببیند] مى دهد؛ و فضل و احسان خداوند، گسترده و [او به همه چیز] داناست)
زمانی که اصحاب پیامبر از وی درباره ی این افراد سوال کردند، پیامبر دستی بر شانه ی سلمان گذاشت و فرمود: این افراد سلمان و یاران و هم وطنان او هستند.
و بعدها که باز از امام صادق درباره ی این افراد پرسیده شد سه مرتبه پشت سر هم گفت: والله اینان اهل قم هستند. و ما اهل قم هستیم که حضرت رضا درباره مان گفت: اهل قم بهترین شیعیان ما از میان دیگر شهرها هستند. خداوند دوستی ما را در سرنوشتشان آمیخته است.
البته اهل قم بودن و منتسب بودن به پیامبر اهمیتی ندارد، مهم عبودیت و ولایت است.

پهلوان بسیجی "ابراهیم هادی" از بنیانگذاران گروه چریکی شهید اندرزگو در جبهه گیلانغرب و ستاره ورزش کشتی کشورمان است؛ او در اول اردیبهشت سال ۱۳۳۶ در محله شهید سعیدی حوالی میدان خراسان به دنیا آمد؛ ابراهیم چهارمین فرزند خانواده بود؛ او در نوجوانی طعم تلخ یتیمی را چشید، از آنجا بود که همچون مردان بزرگ زندگی را پیش برد.
باید کتاب سلام بر ابراهیم را بخوانید...
کانال‌های ارتباطی دیگر
Designed By Erfan